Kúpou bytu sa starosti s bývaním nekončia. Po kúpe prichádza zariaďovanie bytu. A preto keď sa prvý krát postavíme na prah nášho vysnívaného, novučičkého, no prázdneho domova, fantázia začína pracovať na plné obrátky. Existujú však isté dizajnérske pravidlá, ktoré sa hodia každému. Vďaka nim váš byt získa formu a svoju vlastnú dušu. Ktoré to sú si povieme v našom článku.
Zariaďovanie nového bytu
Po kúpe bytu, príp. ešte počas jeho prehliadky si hneď predstavujeme, čo by sa kde hodilo a ako všetko farebne a funkčne zladiť. Pritom samozrejme platí, že každý má iný vkus a iné predstavy. Rovnako tu je aj otázka funkčnosti a nárokov bývania. Iné očakávania má totiž mladá rodina s deťmi a iné vrcholový manažér, ktorý sa chodí domov vlastne iba vyspať.
Ak sa chystáte zariaďovať byt v novostavbe, často máte možnosť výberu zariadených bytov, ktoré majú rôzny štýl nového zariadenia. Rozdelené sú často podľa toho, akým typom ľudí sú určené – napr. mladý slobodný manažér, čerství manželia či väčšia rodina. Vybavenie bytu, výber podláh či farieb stien, vstavaného nábytku, dverí a zariadenia, tak prenecháte developerovi. Často je to finančne výhodnejšie, pretože zvýšenie ceny bytu s vybavením nie je až také vysoké ako bežná cena vybavenia.
Ak zariaďujete holobyt, je pre vás situácia najlepšia a najviac využijete svoju kreativitu. Nový byt si zariadíte presne podľa vašich predstáv.
V prípade zariaďovania staršieho bytu, ktorý neprerábate kompletne tieto výhody nie sú a treba počítať s istými farebnými a funkčnými obmedzeniami. Rovnako obmedzenia máte v prípade malých bytov, kde pri všetkom zariaďovaní musíte dbať na šetrenie priestorom.
Našťastie v dnešnej dobe nie je problém zaobstarať si nekonečné množstvo rôznych kombinácií nábytku a vychytávok, ktoré sa dokonale budú hodiť pri zariaďovaní staršieho bytu, prípadne sa hodia aj do menšieho bytu. Avšak aké všeobecné pravidlá pri zariaďovaní bytu treba dodržať, aby váš byt vyzeral dobre?
Výber farieb
Pochopiteľne, pokiaľ kúpite starší alebo aj zrekonštruovaný byt, treba ho najskôr vymaľovať. Avšak aj tu platia určité pravidlá. Základom je, aby farba stien korešpondovala nielen s nábytkom v miestnosti, ale aj so zvyškom celého bytu. Výrazné farby sa odporúča používať iba veľmi uvážene a nanajvýš na jednu stenu miestnosti, aby sa priestor opticky nezmenšil.
Voľba správnych farebných odtieňov a ich kombinácia je vôbec celkovo základom úspechu. Odporúča sa napríklad vyvarovať sa divokých a sýtych farieb stien v kombinácii s tmavým nábytkom. Tiež výrazné farby ako žiarivá žltá alebo ohnivo červená síce na pohľad pôsobia pekne, no rýchlo sa opozerajú a väčšina preto rýchlo zatúži po niečom inom. Najlepšie je sa preto spoľahnúť na tlmené svetelné tóny. Tie nielenže priestor opticky zväčšia, ale navyše ich môžete podľa nálady ľahko kombinovať s nápadnejšími bytovými doplnkami, ktoré na svetlejšom pozadí krásne vyniknú.
Výber nábytku
Rovnako netreba podceniť voľbu správneho materiálu nábytku. Tu platí hlavne jedno pravidlo – väčšinu vecí je lepšie vidieť na vlastné oči. Katalógy či internetový predaj sú síce užitočnými pomocníkmi, no nikdy nenahradia osobnú skúsenosť. Tiež sa v obchode nezabudnite spýtať na výrobcu a detaily výrobku – zloženie materiálu, záruka…
V neposlednom rade sa v tomto smere oplatí investovať do vstavaných skríň. Sú veľmi praktické a rozhodne vkusnejšie ako rôzne neskladané skrine rozložené po celom byte. Ideálne je tiež využívať výklenky a chodbu – využijete tak priestor na maximum. Rovnako je múdre do menších priestorov osadiť posuvné dvere.
Zariadenie kuchyne
Jedna z prvých miestností v byte, ktorú budete riešiť je kuchyňa. Najmä v súvislosti s výberom kuchynskej linky, ktorá v nových bytoch väčšinou chýba. A v starších pochopiteľne chcete mať niečo podľa vlastných predstáv. Pokiaľ nejde o byt vo výstavbe, kde môžeme túto položku ovplyvniť prostredníctvom developera, tak je najlepšie obrátiť sa na stolára. Prípadne na odborníkov z kuchynského štúdia. Kuchynská linka na zákazku najlepšie garantuje premenu vašich predstáv na realitu.
Myslite však aj na to, že iba dizajn nestačí. Treba vziať do úvahy i priestorové možnosti kuchyne – rozvody plynu, vody, elektriny… Niekedy ich totiž treba zmeniť, alebo doplniť. Napríklad už len z dôvodu, že väčšina rozvodov nesmie byť umiestnená priamo za vstavanými spotrebičmi.
Zariadenie obývačky
Masívny, tradičný alebo starožitný nábytok často vyzerá veľmi pekne a prináša príjemnú dobovú atmosféru. Avšak napríklad v menšom byte môže byť len na príťaž. Radšej sa spoľahnite na moderný dizajn – otvorené police, nábytok z odľahčených kovových konštrukcií.
A čo konkrétne sa hodí do obývacej miestnosti, ktorá reprezentuje celú domácnosť? Aj v tomto smere sa odporúča ľahkosť a jednoduchosť. Napríklad dobrým nápadom sú nízke otvorené skrinky či poličky vo svetlých odtieňoch. Tie je potom možné vyplniť farebnými nádobkami, truhličkami alebo prútenými košíkmi. Tiež pamätajte, že nábytok na nožičkách priestor odľahčuje a opticky zväčšuje. A v neposlednom rade tu je možnosť multifunkčného nábytku, ktorý zvládne viac funkcií naraz, čo vám ušetrí nemalý priestor.
Myslite na svetlo a šetrite priestor
Pri zariaďovaní bytov, ak chcete rozumne šetriť priestorom je nutné uvážlivo pracovať so svetlom. Neschovávajte okná za ťažké závesy a záclony, ale kúpte si ľahučké pavučinkové. Miestnosti budú svetlejšie a vďaka tomu aj opticky väčšie. Čo sa týka umelého svetla, treba ho po byte rozmiestniť rozumne – centrálny zdroj osvetlenia je výhodné doplniť menšími v podobe bodových svetiel a lámp s rôznou intenzitou a dosahom. Rovnako pomôže premyslená inštalácia zrkadiel, ktoré sa taktiež pričinia o optické zväčšenie jednotlivých miestností.
Šetriť priestor môžete aj tým, že nebudete zbytočne zahlcovať miestnosti vystavenými predmetmi. Otvorené police je najlepšie využiť na knihy a obľúbené fotografie, no všetkého s mierou. Inak dosiahnete opačný efekt – zdanie menšieho priestoru. To samozrejme znamená, že budete potrebovať dostatok úložného priestoru. Avšak ten sa dá nájsť aj tam, kde by ste ho nečakali. Napríklad využite priestor pod posteľou. Alebo do kúpeľne si zadovážte úložnú skrinku pod umývadlo. Spálňa je vôbec najvhodnejšia miestnosť, kam uložiť potrebné veci. Tu sú najlepším pomocníkom na mieru zhotovené vstavané skrine, pričom sa nebojte využiť priestor od podlahy až po strop.
V čom pomôže bytový dizajnér?
Keď nemáte čas na zariaďovanie bytu, alebo sa neviete rozhodnúť, ako by váš domov čo najlepšie vynikol, je čas, aby váš interiérový dizajn navrhol bytový dizajnér. Často nie je jednoduché spojiť krásu s funkčnosťou a tak rada odborníka vždy dobre padne. Dobrý bytový dizajnér má totiž prehľad o najnovších bytových trendoch, materiáloch a nábytkárskych výrobkoch. A k tomu pochopiteľne množstvo skúseností a originálnych nápadov.
Obrázky: unsplash.com
V prípade, že vás zaujíma rada nášho bytového dizajnéra, radi vám pomôžeme
[vc_btn title=“KONTAKTUJTE NÁS“ style=“flat“ color=“green“ size=“lg“ align=“center“ css=“.vc_custom_1582535501708{padding-bottom: 15px !important;}“ link=“url:https%3A%2F%2Famazonreality.sk%2Fkontakt%2F|title:Kontakt||“]
play youtube,
xvideos,
vvlx,
xporn,
xporn,
xnxx,
xxx,
Phim sex,
Crib To Attach To Bed,
Rowan Mangan Age,
Xbox Adults Only Controller,
Nike Mens High Top,
Finales Nba,
Lego Pneumatic,
Active Duty Service Member,
Red Heart In Snapchat,
xhamster
vvlx
Phim sex
down tiktok
mp3play
Family Practice Doctors Near Me
St Mary Le Bow Church
Teoscar Hernandez
Msnbc Dow Futures
Google Docsdocs
Bills Vikings Highlights
Your Earlobes Are Thick And Chewy
Price Of Crude Oil Per Barrel Today
buceta
Baby Sonic Toothbrush
Affordible Mobiles
Define Testimony
Bookings Com Uk
Affordible Mobiles
Argentine Vs Maroc